su arıtma sistemleri
ANA SAYFA TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM
Kum Filtresi
Aktif Karbon Filtresi
Demir-Mangan Filtresi
Su Yumuşatma Filtresi
Kartuş Filtreler 
Ters Ozmoz Sistemleri
Dolomit Filtre
Utrafiltrasyon Sistemleri
Ultraviyole Üniteleri
Klor ile Dezenfeksiyon 
Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Yedek Parçalar ve Sarf Malz.
Teknik Servis
aktif-karbon-filtre
endüstriyel yüzey borulamalı aktif karbon filtresi
Aktif karbon filitresi

Aktif Karbon Filtresi

Aktif karbon filtre, suda istenmeyen kötü tat ve kokuların, organik maddelerin ve en önemlisi klor ve klor bileşiklerinin giderilmesini sağlar. 

 

Aktif karbon filtrenin verimi, filtre içerisinde bulunan aktif karbonun kalitesi ve filtrasyon hızının doğru seçilmiş olmasına bağlıdır. 

 

Aktif karbon filtre, operatör müdahalesine gerek duymadan, otomatik fleck valf ile ters yıkama işlemini yaparak üzerindeki kirlilik yükünü atar ve böylece karbon minerali yenilenmiş olur.

 

Otomatik aktif karbon filtreler, bakteri üremesi için uygun ortamlardır. Çünkü aktif karbonun, sudaki organik maddeyi bünyesinde tutma özelliği vardır. Suda bakteri olması durumunda, bakteri aktif karbonun bünyesindeki organik madde ile beslenerek daha fazla üreyebilir ve bu durumda bakteri kaçağı olabilir. Bu sebepten dolayı aktif karbon filtrenin öncesinde ve sonrasında suyun dezenfekte edilmesinde fayda vardır.

 

Endüstriyel Yüzey Borulamalı Aktif Karbon Filtresi

Suda istenmeyen koku, renk, tat ve organik bileşiklerin giderilmesinde, yüksek kapasitelerde proses – içme sularında ya da atık suların arıtılması ve geri kazanımında, fiberglas (FRP), paslanmaz çelik ya da epoksi kaplamalı karbon çelik tankların üzerine pnömatik aktüatörlü veya elektrik aktüatörlü otomatik vanalar ile yüzey borulama yapılarak üretilen sistemlerdir.

 

Her hakkı saklıdır © 2010  Matek Çevre Teknolojileri ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd.Şti   / Water treatment technologies web tasarım uygulama  ajans DK