su arıtma sistemleri
ANA SAYFA TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM
Klor ile dezenfeksiyon
Kum Filtresi
Aktif Karbon Filtresi
Demir-Mangan Filtresi
Su Yumuşatma Filtresi
Kartuş Filtreler 
Ters Ozmoz Sistemleri
Dolomit Filtre
Utrafiltrasyon Sistemleri
Ultraviyole Üniteleri
Klor ile Dezenfeksiyon 
Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Yedek Parçalar ve Sarf Malz.
Teknik Servis
Dozaj Pompası Klor dozaj pompası
Mekanik dozaj pompası

Klor ile Dezenfeksiyon Sistemleri

Klor ile dezenfeksiyon işlemi, uzun yıllardır bilinen bir yöntemdir. Sudaki bakteri, virüs ve mikroorganizmaların giderilmesinde ekonomik bir yöntem olarak bilinir. Suya dozaj pompası yardımı ile dozlanan klor, sudaki bakiye klor oranının max. 0,5 ppm değerlerinde sağlanması durumunda, kendinden sonra gelen tüm hatlarda, proseslerde ve nihai noktaya kadar mikroorganizma üremesine engel olmaktadır.

 

Sıvı klor ve diğer tüm kimyasal (antiskalant, asit, kostik) dozaj sistemleri, suyun istenilen değerlere ve özelliğe getirilmesinde kullanılır. Endüstriyel alanda bir çok uygulamada, içme ve proses sularının ön arıtımında, atık su arıtma sistemlerinde uygulanan kolay bir yöntemdir.

 

Ozon ile Dezenfeksiyon Sistemleri

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan koruyucu bir gazdır. 

Ozonun içme sularında kullanım amacı; sudaki istenmeyen tat, koku ve rengin giderilmesi, sudaki ağır metallerin giderilmesi, suyun dezenfeksiyonunun sağlanması, dezenfektanların yan ürünlerinin giderilmesi, doğal organik maddelerin ozonla oksidasyonları sonucu biyolojik olarak bozunma oranlarının yükseltilmesidir.

Ozon, yüzey ve yeraltı sularında koku, tat, renk ve bulanıklık giderimi, kaynak sularında demir ve manganın giderimi, ayrıca sudaki virüs, bakteri, mikroorganizma, pestisit, siyanid, nitrit ve amonyak gideriminde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Ozon jeneratörlerinin, istenen su kapasitesine uygun ve yeterli dozajı sağlayabilecek şekilde seçilmesi önemlidir. 

Dozaj kimyasal tankı
Her hakkı saklıdır © 2010  Matek Çevre Teknolojileri ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd.Şti   / Water treatment technologies web tasarım uygulama  ajans DK